Istraživač koji je proveo nekoliko godina proučavajući, pa čak i gradeći piramide, napravio je neka revolucionarna otkrića u vezi sa ovim zagonetnim strukturama koje vekovima zbunjuju stručnjake. Zašto je bezbroj drevnih kultura podizalo piramide? Zašto je toliko njih sličnog oblika i dizajna?
Iako je većina nas upoznata sa piramidama u Egiptu i Meksiku, istina je da ove strukture nisu ograničene samo na ove dve zemlje. Postoji više od 1.000 piramida samo u Centralnoj Americi.
Postoji 300 piramida u Kini i preko 200 piramida u Sudanu. Egipat ima oko 120 piramida. Bez obzira na to gde pogledate, širom sveta, drevne kulture su odlučile da izgrade ove zagonetne strukture koje su preživeli test vremena, i koje deluju kao kapsule davnih vremena koje govore priču koja ne može da se dešifruje – to jest, do sada.
Zašto smo pronašl hiljade piramida razbacanih širom sveta, i što je još važnije, zašto su tolike piramide tako jezivo slične? Jedno od sedam svetskih čuda, Velika piramida i dalje ostaje ne samo arheološka misterija, već i geografsko čudo.
Zašto su izgrađene piramide u Egiptu?
Kako su drevni Egipćani uspeli da postave Veliku piramidu u Gizi tačno u centar svih kopnenih masa na Zemlji?
Postoji bezbroj pitanja koja okružuju bezbrojne piramide koje se nalaze širom planete.
Ali, možda najvažnije od svih njih je: zašto su piramide izgrađene?
Ako nisu izgrađene kao grobnice, zašto su onda drevne kulture prolazile kroz procese za podizanje ovih veličanstvenih spomenika? Sigurno su morali imati veoma važan razlog.
Naučnik sa Instituta za fiziku u Ukrajini, koji je proveo više od jedne decenije gradeći i istražujući mnoge piramide različitih visina i proporcija – dr Volodimir Krasnoholovets – je možda konačno rešio pitanje zašto su piramide izgrađene u davnim vremenima.
Rad dr Krasnoholovetsa je toliko važan da je ruska vlada odlučila da učestvuje u njegovim projektima, pomažući mu da izgradi 44 metara visoku piramidu u Moskvi.
Mnogi smatraju da je otkriće koje je napravio dr Volodimir Krasnoholovets revolucionarno i da će zauvek promeniti način na koji gledamo na piramide.
Evo nekih od najznačajnijih otkrića dr Volodimira Krasnoholovetsa u vezi sa piramidama:
Poboljšan imunološki sistem organizma (povećana kompozicija leukocita u krvi).
Poboljšana regeneracija tkiva.
Semena čuvana u piramidi 1-5 dana su pokazala porast od 30-100% u prinosu.
Ubrzo nakon izgradnje piramide na jezeru Seliger zabeleženo je poboljšanje ozona iznad tog područja.
Seizmička aktivnost u blizini oblasti istraživanja piramida je smanjena i u intenzitetu i veličini.
Takođe izgleda sa se i silovito vreme smanjuje u blizini piramida.
Piramide izgrađene u južnoj Rusiji (Baškirija) izgleda da imaju pozitivan efekat na proizvodnju nafte, da nafta postaje za 30% manje viskozna a prinos na bušotinama povećan, pokazali su testovi sprovedeni od strane Moskovske akademije nafte i gasa.
Studija je urađena na 5.000 zatvorenika koji su gutali so i biber koji su bili izloženi energetskom polju piramida. Ispitanici su pokazali znatno smanjenje stope nasilje i ukupog ponašanje koje je bilo mnogo bolje.
Standardni testovi kulture tkiva su pokazali povećanje u preživljavanju ćelijskog tkiva nakon infekcije virusima i bakterijama.
Radioaktivne supstance pokazuju smanjen nivo zračenja unutar piramide.
Postoje izveštaji o spontanom punjenju kondenzatora.
Voda unutar piramide će ostati tečna i do minus 40 stepeni Celzijusa, ali će se zamrznuti odmah ako se gurne ili udari na bilo koji način.
Sve ovo je objašnjeno u videu koji je predstavio autor i istraživač Dejvid Vilkok.
Šta vi mislite? Recite nam svoje mišljenje i ne zaboravite da podelite ovaj članak sa prijateljima.
Webtribune.rs